Hypotéka ve Španělsku

Pokud potřebujete nákup nemovitosti financovat hypotékou, můžeme vám pomoci s jejím vyřízením ve Španělsku. Protože je ovšem proces poměrně zdlouhavý a administrativně náročný, tuto službu nabízíme pouze při nákupu nemovitosti v minimální hodnotě 250 000 EUR. O hypotéku lze zažádat pouze když roční příjem všech žadatelů (například manželů) převyšuje 48 000 EUR (nebo ekvivalent této částky v českých korunách), přičemž splátka nesmí být vyšší než 20 %z příjmu. Maximální výše hypotéky je 50 % z ceny nemovitosti. Úroková sazba začíná na 1,95%, v praxi je ale zhruba o procento vyšší (údaj ze září 2022).

Hypotéka
Zpětná hypotéka

Zpětná hypotéka v České republice

Mezi další možnosti patří takzvaná zpětná hypotéka v České republice. V tomto případě může klient čerpat úvěr na nemovitost ležící ve Španělsku, ale za úvěr musí ručit nemovitostí stojící na území České republiky. Nezbytnou podmínkou čerpání úvěru (respektive banka poskytující úvěr vyžaduje), předložení podepsané a do českého jazyka přeložené rezervační smlouvy na nemovitosti. Většina klientů si s bankou předjedná poskytnutí úvěru a jeho podmínky, před podpisem rezervační smlouvy, nebo (ideálně) ještě předtím než se rozhodne pro konkrétní nemovitost. Zpětnou hypotékou lze financovat aź 100 % ceny nemovitosti.

Úvěr v ČR

Klienti, kteří potřebují část ceny nemovitosti ležící ve Španělsku financovat úvěrem, mohou (mimo jiné) využít také úvěr od finančně technologické platformy Zvonky. Půjčit si lze až 1 200 000 Kč s délkou splácení až 10 let. Zájemce o úvěr musí být plnoletý, vlastnit bankovní účet v České republice, být občanem ČR nebo mít v České republice trvalý pobyt. Zonky nabízí úvěry s úrokovou sazbou od 4,99 %, tedy s úrokem jehož výše dokáže konkurovat hypotéce. Výhodou je rychlost poskytnutí úvěru, minimum administrativy (zejména v porovnání s hypotékou) a samozřejmě možnost úvěrem financovat nákup nemovitosti v zahraničí, nevýhodou pak maximální výše úvěru (pouze 1 200 000 Kč, v přepočtu zhruba 48 800 EUR).

Potřebujete více informací?

Pokud máte jakékoliv doplňující otázky neváhejte nás kontaktovat.
tom@realityvespanelsku.cz
🇨🇿 +420 735 933 248

Porovnat nabídky

Porovnat