Počasí Costa Blanca, Torrevieja a okolí

Při telefonátech z České republiky, nejen s klienty, ale také se známými, zní nejčastěji otázka, „jaké tam máte počasí?“ A „koupete se ještě?“ V tomto příspěvku naleznete několik fotografií, demonstrujících, na jaké počasí se v jednotlivých měsících můžete těšit.

Základní charakteristika počasí

Je zde (jižní část pobřeží Costa Blanca) v průměru 340 slunečných dnů v roce a prší jen vyjímečně. Nejchladnější měsíce jsou prosinec, leden a únor s denními teplotami 12 až 26 °C, ovšem k 26 °C teploměr vystoupá jen výjimečně, většinou se denní teploty pohybují okolo 20 °C. Nejteplejší červenec a srpen s teplotami okolo 28 až 40 °C. Teplota moře se v létě pohybuje okolo 30 °C, v zimě neklesá pod 14 °C.

Leden

Noční teploty se pohybují okolo 4 – 8 °C, denní dokáží vystoupat k 26 °C, většinou se ale denní teploty pohybují okolo 20 °C. První z níže umístěných fotografií byla pořízena 17. ledna na pláži Los Naufragos v Torrevieja. Druhá fotografie byla pořízena 10. ledna na Paseo Marítimo v Punta Prima.

Únor

Počasí je prakticky stejné jako v lednu, jen noční teploty se pohybují okolo 8 – 12 °C a většinou je větrno.

Březen

Noční teploty se pohybují okolo 12 – 16 °C Denní teploty dokáží vyšplhat až k 30 °C, většinou se ovšem denní teploty pohybují okolo 20 °C, častěji prší a je větrno. Myslím, že pocitová denní teplota je překvapivě nižší než v lednu.

Duben

V první polovině dubna je většinou prakticky stejné počasí jako v březnu. Vy druhé polovině dubna začínají teploty výrazně stoupat a například voda v menších bazénech se ohřeje na 22 °C.

Květen

V květnu již panují letní teploty, zhruba od poloviny května se již v moři koupají prakticky všichni.

Červen, červenec a srpen

Denní teploty často přesahují 30 °C, noční teploty mnohdy vystoupají nad 25 °C. Teplota vody v moři vystoupá až k 30 °C.

Září

Stále je teplo, ale již ne horko. Moře je stále velmi teplé.

Říjen

Denní teploty často vystoupají k 27 °C, teplota moře se pohybuje mezi 22 – 24 °C.

Listopad

Do poloviny listopadu se většinou dá koupat, pak noční teploty klesají a voda chladne: Níže umístěné fotografie byly pořízeny 2. a 20. listopadu na pláži Los Naufragos v Torrevieja.

Prosinec

Dle mého názoru je nejchladnějším obdobím konec listopadu a začátek prosince, možná jde jen o pocit a tělo si jen zvyká na chladnější počasí. Noční teploty se pohybují okolo 8 °C, denní dokáží vystoupat k 26 °C, ale každý den samozřejmě tak hezky není. První z níže umístěných fotografií byla pořízena 8. prosince v Cabo de Palos, druhá fotografie byla pořízena na Štědrý den – Pláž Los Naufragos v Torrevieja.

Zapojte se do diskuze

Porovnat nabídky

Porovnat
Vyhledejte