Golfová hřiště od Alicante na jih pobřeží Costa Blanca

Pokud si myslíte, že golfisté jsou sportovci a že golf je sport, buď se mýlíte, nebo jste golfista. Toto je jednou z nejotravnějších debat pro každého zapáleného nebo soutěživého golfistu.

Podle slovníkové definice jsou do sportu zařazeny veškeré formy tělesné aktivity, které, provozovány příležitostně nebo organizovaně, usilují o vyjádření nebo vylepšení fyzické kondice a duševní pohody, utvoření společenských vztahů či dosažení výsledků v soutěžích na všech úrovních.

Podle všeobecné definice je golf je druh míčového sportu se staletou tradicí. Cílem hry je dostat míček do jamky co nejmenším počtem úderů s použitím různých golfových holí. Golfové kolo se obvykle hraje na 9 nebo 18 jamek, které se na hřišti hrají jedna po druhé.

Někdo mi jednou řekl: „Pokud si nemyslíš, že golf není sport, zkuste jít pár kilometrů ve 40 ti stupňovém vedru a občas si švihnout golfovou holí.“

Poté, co jsem viděla golfistu jíst koblihu, odpověděla jsem: „Pokud si myslíte, že golf je sport, zkuste 10 minut hrát skutečný sport.“

Jediný způsob, jak by mohl být golf o něco méně sportem, je, když místo procházky budete mezi jednotlivými jamkami jezdit v malých autech. Ach můj bože! Existují, říká se jim buggy – neboli golfový vozík.

Golf je sport. Mnozi o tom polemizují ale je to tak. Je náročný jak po fyzické stránce
( pokud neodejdete zrovna v buggy) tak se říká, že je to i otázka nastavení mysli.. Člověk musí být soustředěný, musí se prostě mentálně na hru připravit.

Dá se hrát v každém věku. Znám sedmdesátileté i starší lidi, kteří si golfem udržují nejen fyzické zdraví, ale i psychickou pohodu. Hráč hraje takzvaně proti hřišti, takže v pozdějším věku se člověk smíří s horším výkonem, ale o to více je rád z pohybu.

Pro golf je ve Španělsku ideální podnebí .Jsou zde hřiště příznivá pro začátečníky ale i hřiště pro náročnější golfisty. Není problém si zahrát i v časech, kdy není mnoho lidí kolem. Poznáte to podle toho, kolik míčků je na hřišti.

Všechna golfová hřiště vesměs nabízí ubytování přímo v bezprostřední blízkosti. Ceny hry se odvíjí hlavně od věhlasu, dobrého hodnocení, ale zároveň napoví, jak je to s jejich kvalitou a údržbou. Do konce února jsou ceny za hru výrazně nižší. Až o 30-40%.

Vozíky buggy od doby covidu zdražily z 30 eur na 40 eur a více než pravděpodobně se nevrátí k nižší ceně. Většina hřišť má lepší cenu v pozdním odpoledni, ale není vždy jisté, zda byste dostali všech 18 jamek a s klesající teplotou v hlavní sezóně možná dáte přednost posezení venku u občerstvení.

Následující článek se vám pokusí popsat a srovnat golfová hřiště na pobřeží Costa Blanca jižně od Alicante.

La Marquesa Golf

První golfové hřiště jižně od Alicante je La Marquesa Golf. Bylo navrženo a založeno zajímavým člověkem jménem Justo Quesada Samper. Původní název byl „Club de Golf Quesada“. Posléze byl název změněn na „La Marquesa Golf & Country Club“, což je jméno, které se stalo známým po celé Evropě díky developerskému projektu Real Estate vytvořeném rodinou Quesada. Ambiciózní projekt zahrnoval více než 15 000 domů, který pojmenovali Ciudad Quesada. Jedná se o skvělou rezidenční zástavbu s více než 30 000 nemovitostmi v okolí golfového hřiště. Je neuvěřitelné vidět, kolik různých lidí z tolika různých národností se stalo členy klubu a vždy vytvořili úžasné a přátelské prostředí.

Sám pan Justo Quesada si pro sebe a svou rodinu vystavěl několik domů na kopci s výhledem na toto zelené golfové hřiště. Jako farmář si všiml, že v těchto kopcích orientovaných na jih nikdy v zimě nezamrzne úroda. Bral to jako znamení, že klima je zde obzvlášť dobré. Takto se zrodil nápad a výstavba samotného města a golfového hřiště. Výstavba urbanizace a golfový resort byly natolik úspěšné, že živí rodinu Quesada dodnes. Samotného Justa jste mohli potkávat spokojeného v jeho Rolls Royce projíždět po okolí. Někteří lidé přisuzují tento úspěch rodiny Quesada k osobním vazbám se samotným Francem, ale jsou to jen nepodložené teorie.

Hřiště, které založil a postavil, má 18 jamek. Každá jamka má svůj vlastní název – El Corazón (srdce) , La bicicleta (bicykl) , El Olivo a jiné. Protože hřiště procházelo v průběhu let mnoha změnami, bylo proto těžké se vyznat v jamkách a tak vymysleli a dali každé jamce jméno pro snazší popis.

Zdejší osmnáctijamkové hřiště není obtížné, takže si ho mohou užít hráči všech výkonnostních kategorií. Střídají se zde dlouhé jamky s krátkými a všechny jsou obklopeny vodními toky a menšími jezery, což vytváří specifickou atmosféru a výhledy do této krajiny, ale zároveň neklade nijak vysoké nároky na přesnost ran. Fairwaye jsou obklopeny borovicemi a palmami. Nejobtížnější částí tohoto hřiště jsou greeny, které jsou bohatě tvarované a je třeba důkladně číst dráhu puttu přes několik braeků. Lepším hráčům se toto hřiště bude zdát snadné, ale všichni si užijí klidnou hru v přírodě. Poloha tohoto hřiště vytváří skvělé podmínky pro golf jak v letním období, tak i v zimním.

Četla jsem recenze abyste VY UŽ NEMUSELI.
Díky velké popularitě tohoto hřiště nemusíte být jedinými hráči a to i v zimních měsících. Několik hráčů si stěžovalo na pomalé hráče před sebou nebo také na to, že oni byli ti pomalejší hráči a museli zrychlit svou hru. Dále stížnost byla na staré buggy, které nebyly úplně čisté.

Tip: Pokud golf právě začínáte hrát, toto hřiště je ideální právě pro Vás.

 • 18 jamek, par 72
 • Obtížnost: Nízká, i přes par 3 na jedné z jamek
 • Jednorázové vstupné: od 58 EUR

Golfové hřiště La Finca

Toto hřiště má široké a velkorysé fairwaye s velkolepými a jedinečnými greeny, které umožňují golfistovi používat svůj driver bez ohledu na handicap hráče. Nádherné výhledy kolem tohoto hřiště z něj činí jedno z nejhezčích golfových hřišť ve Španělsku. Místní greeny přidávají na zážitku, po kterém touží každý golfista.

Greeny v La Finca jsou zcela jedinečné, mají rozmanité tvary a jedinečnou krásu, některé z nich jsou slavné: 7. jamka je čtvercového tvaru s velkými rozměry, připomíná anglický bowls green; jamka 14 je kulatá a hluboká a připomíná tvar čínského wok.

Golfové hřiště La Finca se od svého otevření stalo dějištěm několika prestižních turnajů, jako jsou: Mistrovství Evropy juniorů, Španělské mistrovství juniorů a finále okruhů Audi Class a Audi Quattro pro amatérské golfisty. Na profesionální úrovni golfové hřiště La Finca hostilo kvalifikaci na EPD Tour a také profesionální okruh Valencie.

U hřiště se nachází honosný hotelový resort La Finca Golf resort. La Finca Golf And Spa Resort leží v samotném v srdci golfového hřiště. Hostům jsou k dispozici lázně, kde si mohou hráči odpočinout po dni stráveném na golfovém hřišti. Hotel leží nedaleko krásných pláží na pobřeží Costa Blanca. Proslulé je zejména zdejší kuchyně – hotelová restaurace podává tradiční středomořskou španělskou kuchyni. Hostům je k dispozici venkovní a vnitřní bazén, vířivka, turecké lázně, sauna, fitness, tenisové kurty, čistírna s prádelnou a půjčovnu aut.

Četla jsem recenze abyste VY UŽ NEMUSELI.
Podle recenzí patří hřiště mezi dražší ale kvalitní. Lidé většinou dávají plný počet hvězdiček a stěžovali si jen někteří z nich a to na ztracené pantofle adidas, elektronický jídelníček a zdražení ročního členství. Jedno z oblíbených golfových hřišť podle recenze lidí.

Tip: Pokud chcete hrát jen devět jamek, musíte mít domluvený brzký nebo pozdní tee-time.

 • 18 jamek, par 72
 • Obtížnost: Střední
 • Jednorázové vstupné: od 62 EUR

Vistabella Golf

Golfové hřiště Vistabella bylo navrženo tak, aby si ho každý hráč mohl užít od začátku do konce. Jeho mírně zvlněné fairways a jezera, to jsou některé z charakteristik, které mění toto hřiště v jeden z nejatraktivnějších designů v oblasti Valencie a ve kterém je každý úder výzvou i potěšením. 18 jamek golfového hřiště Vistabella, par 72 a více než 6 000 metrů na délku, bylo navrženo podle směrnic moderních hřišť se 4 odpališti s velkou amplitudou v každé jamce.

Četla jsem recenze abyste VY UŽ NEMUSELI.
Hodnocení hřiště je vysoké podle srovnávací webové stránky. Lidé si pochvalují hru a variabilní hřiště, odpaliště, udržované hřiště a přírodu. Oblast kolem není zastavěná a tak jste obklopeni přírodou. Problém podle hráčů je parkování, starší toaleta a Clubhouse je zde poslední část k rekonstrukci.

Tip: Velké množství bunkrů, které jsou široké.

 • 18 jamek, par 72
 • Obtížnost: Střední. Pro hráče všech úrovní
 • Jednorázové vstupné: od 85 EUR

Real Club de Golf Campoamor

Real Club de Golf Campoamor ve Valencijské komunitě je obklopen krásnou nedotčenou krajinou. Golfové hřiště Real Campoamor je 18 jamkové hřiště procházející dvěma propojenými údolími obklopenými nízkými, mírně zvlněnými hřebeny, které jej chrání před větrem a vytvářejí speciální mikroklima, které lidem umožňuje hrát golf po celý rok. Golfové hřiště Real Campoamor je na jihu ohraničeno kanálem Tagus-Segura. Kromě tohoto atraktivního a originálního uspořádání s nádhernými výhledy na intenzivní modř Středozemního moře vytvářejí speciální vlastnosti hřiště obtížná kola pro zkušené hráče a jednodušší pro nováčky.

Četla jsem recenze abyste VY UŽ NEMUSELI.
Větší počet návštěvníků si stěžuje na neupravené greeny.

Tip: Náročné hřiště s několika záludnými slepými jamkami. Několik fairways je nakloněných, takže si musíte dobře rozmyslet, kam chcete, aby míč dopadl.

 • 18 jamek, par 72
 • Obtížnost: Vysoká
 • Jednorázové vstupné: od 67 EUR

Las Colinas – Nejlepší španělské golfové hřiště roku 2021

Golfové hřiště Las Colinas vyniká svým exkluzivním a jedinečným designem. Golfové hřiště v Las Colinas Golf & Country Club, navržené americkým zahradním architektem Cabellem B. Robinsonem, tvůrcem mezinárodně uznávaných hřišť, je odrazem originality a všestrannosti práce tohoto renomovaného architekta.

Podle prestižních cen World Golf Awards bylo toto golfové hřiště uznáno jako „Nejlepší golfové hřiště Španělska v roce 2021“ a podle nejnovějšího žebříčku Top 100 zveřejněného britským časopisem Golf World je jedním ze 100 nejlepších golfových hřišť v kontinentální Evropě a páté nejlepší golfové hřiště ve Španělsku podle prestižní publikace Golf Digest.

Četla jsem recenze abyste VY UŽ NEMUSELI.

Negativa se točí kolem nedostatečné údržby fairways se spoustou neupravených drnů. Jeden hráč si například stěžuje, že při hře trefil dobrý drive uprostřed fairwaye a ocitl se v drnu.

Je hodnoceno jako nejlepší golfové hřiště v oblasti, ale také nejdražší.

Tip: Buggy je nutností kvůli velkým vzdálenostem mezi jamkami. Zkuste si zahrát 18 jamek, aniž byste se trefili do vody. Je to test.

 • 18 jamek, par 71
 • Obtížnost: Těžká
 • Jednorázové vstupné: od 53 EUR

Las Ramblas Golf

Golfové hřiště Las Ramblas vytvořil slavný designér Pepe Gancedo, který svým návrhům vždy poskytoval kreativní a inovativní vlastnosti s kvalitou, která si získala jeho národní i mezinárodní reputaci. Golfové hřiště Las Ramblas má srovnatelnou krásu a bylo postaveno na strmém terénu obklopeném vodou. Vegetace kolem hřiště je tvořena dlouholistými borovicemi, které tvoří nezapomenutelnou kulisu hřiště. Kromě toho golfové hřiště Las Ramblas nabízí nádherný výhled na moře. Je vyžadována přesnost.

Tip: Pokud budete ubytováni v hotelu La Finca, váš transfer z hotelu na Las Ramblas (až 7 osob) pro vás bude zajištěn zdarma.

Četla jsem recenze abyste VY UŽ NEMUSELI.

Pochvala greenkům a personálu na sekretariátu a v restauraci. V lednu a v únoru bývá zavřeno cvičné hřiště. Negativa se točí také kolem golfového hřiště , kde se drny neplní a je pak těžké pro hráče odpálit míček. O driving range je dobře postaráno, z odpaliště přistávají na dobře udržované fairwayi a je radost hrát..

Tip: Hra je tedy plná výzev. Například na par 3 odpálíte přes mezeru na greenu, která se svažuje dolů a končí strmou stěnou dolů. Greeny, kde se míček díky optickým klamům kutálí úplně jinak, než byste čekali. Handicap je minimum je 20 pro výstup ze žluté..

 • 18 jamek, par 71
 • Obtížnost: Těžká, hřiště má mnoho výzev
 • Jednorázové vstupné: od 46 EUR

Lo Romero Golf

Golfový klub Lo Romero se může pochlubit jednou z nejnáročnějších jamek na Costa Blanca ve Valencijském společenství. 18. jamka hřiště Lo Romero Golf má 4 par 356 m (ze žlutých odpališť), hraje se z vyvýšeného odpaliště s výhledem na ostrovní green. Golfový klub Lo Romero nabízí příjemné golfové hřiště s parem 72, které prochází přírodní krajinou a měří něco málo přes šest kilometrů od žlutých odpališť. Užijte si klid přírody, kde jediným zvukem, který uslyšíte, je šum borovic a společnost veverek, které obývají stromy v golfovém klubu Lo Romero.

Četla jsem recenze abyste VY UŽ NEMUSELI.

Podle hráčů jedno z oblíbených hřišť. Personál skvělý, buggy stojí 40 eur. Z venkovních míst k sezení je vidět jak 9., a 18. jamku.

Tip: Chybí sprchy, sauna a šatny.

 • 18 jamek, par 72
 • Obtížnost: Těžká
 • Jednorázové vstupné: od 89 EUR

Golfové hřiště Villamartín

Toto hřiště popisuji v samostatném článku – Golfové hřiště Villamartín.

Hodnocení hřišť

Aplikace pro sledování recenzí a hodnocení hřišť: Leadingcourses.com .

Slovník pojmů

Tee box.
Krabice na tričko. Začátek každé jamky, kde provedete svůj první švih. Také se nazývá Teeing Area nebo Teeing Ground. Velmi základní golfový termín, je to místo, na které umístíte svůj míček na odpaliště.

Fairways.
Odpaliště s jamkovištěm spojuje fairway (fervej). Hráč, pokud se na první ránu netrefí přímo na green, pokračuje zpravidla odtud. I tam je povrch dobře ošetřen. Obvykle se jedná o travnatý pruh o šířce 30 až 50 metrů.

Fairway.
Fairway je vyznačený úsek golfového hřiště mezi odpalištěm a greenem.

Driving range.
oblast vybavená značkami vzdálenosti, holemi, míčky a odpališti pro nácvik golfových odpalů.

Green| Jamkoviště – putting green.
Green – neboli putting green (jamkoviště) – se skládá z oblasti na druhém konci golfové jamky, kde je tráva nejkratší a na které mají golfisté používat putter. Green představuje obecnou cílovou oblast golfové jamky, protože obsahuje skutečnou jamku uvnitř jejího obvodu.

Buggy.
Golfový buggy je motorové vozidlo používané na golfovém hřišti k přepravě jak golfového bagu (tašky), tak samotného golfisty.

Tee – time.
Startovní čas skupinky hráčů, kdy mohou začít hrát. Obvykle na prvním odpališti.

Bunkers.
Bunkry jsou jednou z pěti definovaných oblastí hřiště. Váš míč leží v bunkru, když se jakákoli jeho část dotkne písku. Aby byla zachována výzva hraní z písku, existuje několik věcí, které nesmíte dělat, když je váš míč v bunkru.

Předchozí příspěvek

Golfové hřiště Villamartín

Porovnat nabídky

Porovnat