Torrevieja město s unikátním mikroklimatem

Torrevieja je město ležící v provincii Alicante na jihu Španělska. Město ovlivňuje nejen blízkost Středozemního moře, ale také přírodní park Lagunas de La Mata y Torrevieja, tedy dvě blízké laguny se slanou vodou. Tato kombinace vytváří unikátní mikroklima, jenž se nachází jen na několika málo místech planety. Torrevieja je vysoce ceněna Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Průměrná roční teplota činí 18 °C, je zde v průměru 340 slunečných dnů v roce.

Město je proslulé nejen krásnými písečnými plážemi, ale také muzei, galeriemi kulturními a sportovními aktivitami. Torrevieja pořádá mnoho kulturních akcí, jako jsou divadelní představení, výstavy a koncerty, přičemž tyto akce jsou často pořádány na pobřeží pod širým nebem. Proslulé jsou také trhy s ovocem a regionálními gastronomickými specialitami.

Mezi nejatraktivnější turistická lákadla patří Růžová laguna, promenáda okolo moře (Paseo Marítimo), náměstí Plaza de la Constitution s farností Neposkvrněného početí, aquapark a samozřejmě šest nádherných pláží: Playa de Los Locos, Playa del Cura, Paseo Maritimo, Playa del Acequion a Playa de Los Naufragos a La Mata, které jsou ideální pro slunění, plavání, šnorchlování a rozličné plážové a vodní sporty.

Bez zajímavosti není, že městem, nebo jeho okolím, každé dva roky vede světoznámý cyklistický závod Vuelta. Přičemž v roce 2019 dokonce La Vuelta ve městě startovala.

Okolí města Torrevieja

Okolí města je obklopeno nádhernou přírodou, a to zejména přírodním parkem Lagunas de La Mata y Torrevieja či nádhernými scenériemi pobřeží Orihuela Costa. V blízkosti leží největší laguna středozemního moře – Mar Menor s proslulými lázněmi pod širým nebem – Salinas de San Pedro či například několik golfových hřišť, z nichž nejznámější je hřiště ve Villamartín.

Velmi oblíbený je lodní výlet na blízký ostrov Tabarca. Plavba trvá zhruba 45 minut a loď často doprovázejí delfíni.

Zhruba hodinu cesty autem z města Torrevieja leží španělský Manhattan – město Benidorm, nebo například turisticky nesmírně atraktivní vodopády Algar.

Torrevieja, zajímavosti a informace

Doprava do města Torrevieja

Město leží 50 kilometrů od letiště v Alicante, kam létá z Prahy přímý spoj letecké společnosti Eurowings a z Pardubic přímý spoj nízkonákladových aerolinií Ryanair. Alternativně lze do Alicante letět mnoha spoji z Vídně, Německa a Polska. Dostupný je také spoj z Prahy do Valencie, letiště ve Valencii je vzdáleno přibližně 240 km. Oblast je dostupná také autem, vzdálenost z Prahy je okolo 2 300 km.

Torrevieja a okolí

Nemovitosti Torrevieja

Ve městě Torrevieja nabízíme jak nemovitosti, které leží v bezprostřední blízkosti pláže, tak nemovitosti vzdálené zhruba až 6 kilometrů od pobřeží. Aktuální nabídku naleznete pod tímto odkazem – nemovitosti Torrevieja. Ale můžete můžete si od nás nechat také vyhledat nemovitost dle vašich individuálních představ. Při koupi nemovitosti nabízíme jak právní servis tak správu nemovitosti po dobu majitelovy nepřítomnosti, nebo služby pro majitelovy hosty, pokud nemovitost pronajímá, viz tento odkaz – správa nemovitosti.

Další příspěvek

Oblast Orihuela Costa

Porovnat nabídky

Porovnat
Vyhledejte