Ostrov Tabarca

  • Před 1 rokem
  • Blog
  • 0

Nedaleko od města Torrevieja leží ostrov Tabarca, ten je proslulý nejen mořskou rezervací (Reserva marina de la Isla de Tabarca), ale též podmanivou architekturou a půvabnými přírodními sceneriemi. Bez zajímavosti není, že se jedná o vůbec nejmenší trvale obydlený ostrov v celém Španělsku.

Na ostrově naleznete rybářskou vesničku, pláže s tyrkysovými vodami, skalní zátoky či několik romantických přílivových bazénů vhodných ke koupání. Průzračné vody a pestrá podmořská fauna (mořský vlk, kanice, mořský úhoř, mořská hvězda, mořská želva a další) dělají z ostrova mimořádně atraktivní šnorchlařskou lokalitu.

Výlet na Tabarcu

Loď vyplouvá z přístavu v Torrevieji každý den a často ji doprovázejí delfínijizdní řád a ceny (anglicky). Levnější alternativou pak je plavba z přístavu v Santa Pole, podrobné informace ve španělštině – islatabarca.com.

Ostrov Tabarca

Ostrov Tabarca Ostrov Tabarca

Ostrov Tabarca, Costa Blanca, Španělsko Ostrov Tabarca, Costa Blanca, Španělsko Ostrov Tabarca, Costa Blanca, Španělsko Ostrov Tabarca, Costa Blanca, Španělsko Ostrov Tabarca, Costa Blanca, Španělsko Ostrov Tabarca, Costa Blanca, Španělsko

Ostrov Tabarca na mapě

Předchozí příspěvek

Velikonoční procesí Torrevieja

Następny wpis

Vodopády Algar

Zapojte se do diskuze

Compare listings

Porównać