Jak na koupi nemovitosti ve Španělsku

Uvědomujeme si, že koupě nemovitosti v zahraničí je závažný krok. Snažíme se našim klientům nejen nabídnout nemovitosti za nižší ceny, ale zároveň poradit tak, aby svého rozhodnutí v budoucnu nelitovali.
Pro časově vytížené klienty dokážeme celý proces koupě nemovitosti zajistit na dálku. Pro podrobnější informace využijte tento kontakt.

Před odletem

 • Navrhneme Vám letecké spojení, které bude vyhovovat Vašemu termínu.
 • Zajistíme Vám ubytování ve Španělsku.

Pobyt ve Španělsku

 • Budeme Vás čekat na letišti a odvezeme Vás na ubytování.
 • Poté co se ubytujete, může začít připravený program prohlídek.
 • V případě Vašeho zájmu o nemovitost, zajistíme nákup nemovitosti a změnu vlastníka v katastru.
 • Na konci Vašeho pobytu Vám zajistíme dopravu na letiště.
Vila
Nemovitosti

Jak probíhá nákupu nemovitost

 1. NIE (identifikační číslo cizince). Nezbytným předpokladem pro koupi nemovitosti ve Španělsku je získání identifikačního čísla cizince. NIE lze získat na španělském konzulátu v Praze. Nebo jej zajistíme my na cizinecké policii ve Španělsku.
 2. Založení bankovního účtu ve Španělsku. Do banky Vás doprovodíme.
 3. Podpis rezervační smlouvy. Klient který si v průběhu programu prohlídek vybere nemovitost, podepíše rezervační smlouvu a složí rezervační zálohu ve výši 3 000 až 5 000 EUR dle ceny nemovitosti.
 4. Při rezervaci klient zaplatí také náklady spojené s vypracováním notářského zápisu, zajištěním NIE, sjednání bankovního účtu, překlady, přepisem vody, elektřiny a komunitních poplatků, celkem ve výši 1 240 EUR + DPH, pokud si klient tyto náležitosti zajistí sám, jde o nepovinný výdaj.
 5. Klient si převede zbytek ceny nemovitosti na svůj bankovní účet ve Španělsku. V bance pak klientovi zajistíme vytavení šeku, který předá prodávajícímu při podpisu kupní smlouvy.
 6. Podpis kupní smlouvy. Kupní smlouvu ze zákona sepisuje notář, před kterým je také kupní smlouva oběma stranami podepsána. V den podpisu se kupující stává majitelem a dojde také k předání nemovitosti.

Náklady na nemovitost

10 % činí daň z nabytí nemovitosti. V případě, že se jedná o novostavbu, daň z nabytí nemovitosti je 0 %, ale je potřeba připočíst DPH ve výši 10 %. Okolo 3 500 EUR pak činí poplatky spojené s přepisem nemovitosti, zajištěním NIE, přepisem energií a podobně.

Doplňkové služby

 • Doprava letiště Alicante ⇆ Torrevieja 40 EUR / jedna cesta (max.4 osoby).
 • Zajištění internetového připojení 50 EUR.
 • Turistická licence 450 EUR. Bez turistické licence nelze nemovitost pronajímat prostřednictvím portálů jako je Airbnb a Booking.
Nemovitosti u moře
Nemovitost s bazénem

Poté co nemovitost koupíte

 • Můžeme Vám pomoci se zajištěním oprav a rekonstrukcemi.
 • V případě zájmu Vám zajistíme správu nemovitosti a pomoc s pronájmy.
 • Ihned po koupi nemovitosti můžete začít nemovitost pronajímat prostřednictvím našeho webu.

Správa nemovitostí a rekonstrukce

Více informací o správě a nemovitosti a pomoci s pronájmy, naleznete pod tímto odkazem.

Pronájem nemovitostí

Našim klientům, kteří se rozhodli nemovitost pronajímat, navíc nabízíme unikátní možnost pronajímat nemovitost prostřednictvím našich webových stránek ubytování ve Španělsku, a to zdarma a bez provize.

Sekce webu ubytování/pronájmy, má velmi slušnou návštěvnost, kterou dokážeme exkluzívně podpořit více než 35 000 uživateli sociálních sítí v zájmové skupině “Ubytování u Čechů a Slováků v zahraničí”.

O Vaše hosty se ve Španělsku postaráme, více informací viz správa nemovitostí.

Potřebujete více informací?

Pokud máte jakékoliv doplňující otázky neváhejte nás kontaktovat.
tom@realityvespanelsku.cz
🇨🇿 +420 735 933 248

Porovnat nabídky

Porovnat