Povede do Torrevieji železnice?

Dnes se s Vámi podělím o poměrně čerstvou informaci, která by mohla hrát roli ve vašem rozhodování, zda koupit, nebo nekoupit nemovitost ve zdejší oblasti.

Povede do Torrevieji železnice?

Poté co bylo potvrzeno, že na vysokorychlostní trať AVE* bude napojeno město Orihuela, začíná se zdát, že by vlaky mohly směřovat také do Torrevieji. Městská zastupitelstva v Orihuele a Torrevieji totiž začínají plánovat propojení měst po železnici.

Plány hovoří o trase Orihuela – Bigastro – San Miguel de Salinas – Torrevieja (Los Balcones), jakési odbočce AVE, která by umožňovala pohodlné a rychlé spojení nejen s Madridem, ale také s Paříží a severem Španělska. Co se týče Torrevieji, železniční stanice by měla ležet poblíž nemocnice (Hospital Universitario de Torrevieja). Levnější alternativa hovoří o místě vzdáleném asi 1,5 km směrem od nemocnice k San Miguel de Salinas. V obou variantách by se pak jednalo o jednokolejnou trať, která bude konstruována na rychlost až 200 km/h.

Vysokorychlostní tratě na území Španělska. Maximální provozní rychlost vlaků je 310 km/h. Celková délka vysokorychlostních tratí je k říjnu 2020 cca 3600 km, zdroj.

Zapojte se do diskuze

Porovnat nabídky

Porovnat